Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
64-603 Ludomy 70, Archidiecezja Poznańska
Kalendarz parafialny
Foto galeria
Galeria
Stałe informacje


Nowenna do

M. B. Ludomskiej

Środa

……………………………

Msza św.

o powołania

Pierwszy Czwartek

……………………………

Modlitwy ku czci

św. Jana Pawła II

22 Dzień Miesiąca

Warto wiedzieć

Radio Emaus

Telewizja z wartościami

Rodzina rodzinie

 

Szybki kontakt

ludomy@archpoznan.pl

tel.: 67 283 61 14

 

Porządek Mszy Świętych
Msze Święte w dni powszednie:
godz. 18.00: poniedziałek, wtorek, środa i piątek
godz.8.00 czwartek; (Za wyjątkiem I czwartku miesiąca;)
W I czwartek Msza Święta o godz. 18.00
Msze Święte niedzielne:
sobota: godz.18:00
niedziela: godz. 8.30, 10.00, 11.30
Od niedzieli do czwartku Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym;
w piątek i w sobotę w kościele Pomocników Matki Kościoła
Kancelaria parafialna Kontakt
Grupy parafialne - Pomocnicy Matki Kościoła

O grupie

Data dodania: 2012-02-18

         Grupa Pomocników Matki Kościoła (PMK), która działa w parafii św. Jana Chrzciciela w Ludomach zawiązała się jesienią 2010 roku. Jako oficjalną datę przyjmujemy 8 grudnia 2010 - w dniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. 
Jesteśmy grupą „rodziców” czyli osób dojrzałych lecz z pełną determinacją poszukujemy prawdziwych wartości zakorzenionych w Ewangelii. Bardzo cenimy sobie Eucharystię, próbując zgłębić Jej tajemnicę. Spotkania modlitewne i formacyjne nadają rytm naszej wspólnocie.
Ponieważ jesteśmy grupą POMOCNIKÓW tak też postępujemy, to jest nasz cel i sens istnienia wspólnoty. Komu pomagamy? W pierwszym rzędzie Kościołowi Świętemu, czujemy się odpowiedzialni za Kościół w Polsce oraz angażujemy się w bieżące życie parafii. Pragniemy pomagać osobom będącym w potrzebie, szczególnie w naszym otoczeniu.
Wspólnota PMK jest grupą o charyzmacie maryjnym ze szczególnym nabożeństwem do MB Częstochowskiej, lecz nie zapominamy o „naszej” Madonnie. Jesteśmy wyróżnieni faktem, iż możemy w każdej chwili stanąć przed obliczem MB Ludomskiej, przed wizerunkiem otoczonym żywym kultem od XVI wieku.
Jesteśmy grupą otwartą na ludzi chcących iść razem z nami w poszukiwaniu sensu bycia chrześcijaninem dążącym do Boga. Chętnie i z prawdziwym oddaniem pielgrzymujemy do miejsc szczególnie poświęconym Maryi co jest urzeczywistnieniem naszego podążania za Maryją z Maryją.

Akt oddania Maryi jest naszą codzienną modlitwą :

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!
Tobie poświęcam ciało i duszę moją. Wszystkie modlitwy i pracę, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełna swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, aby moja Rodzina, parafia i cała ojczyzna była rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.wstecz
Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
64-603 Ludomy 70, Archidiecezja Poznańska
wykonanie: e-parafia.net