Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
64-603 Ludomy 70, Archidiecezja Poznańska
Kalendarz parafialny
Foto galeria
Galeria
Stałe informacje


Nowenna do

M. B. Ludomskiej

Środa

……………………………

Msza św.

o powołania

Pierwszy Czwartek

……………………………

Modlitwy ku czci

św. Jana Pawła II

22 Dzień Miesiąca


Warto wiedzieć

Radio Emaus

Telewizja z wartościami

Kino pod Aniołem

Rodzina rodzinie

 

Szybki kontakt

ludomy@archpoznan.pl

tel.: 67 283 61 14

 

Porządek Mszy Świętych

W dni powszednie
o godz. 18:00
……………………………

W niedziele i święta
o godz. 8:30, 10:00, 11:15

……………………………

W święta zniesione
o godz. 10:00 i 18:00
 

Kancelaria parafialna Kontakt
Grupy parafialne - Pomocnicy Matki Kościoła
wstecz

List do Parafian

Data dodania: 2013-11-12


Szczęść Boże !

Szanowni Państwo, Droga Młodzieży !

 

Pragniemy przybliżyć Wam Drodzy Przyjaciele ruch Pomocników Matki Kościoła (PMK), który jest obecny także w parafii ludomskiej. Powołani zostaliśmy do istnienia przez Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w dniu 26 sierpnia 1969 roku listem – wezwaniem do ludzi dobrej woli o pomoc Kościołowi i chrześcijańskiej Ojczyźnie (pełny tekst listu na stronie internetowej http://www.ruchpmk.pl/ w zakładce – list założyciel­ski).

W szczegónie trudnym okresie dziejowym polskiego Kościoła, w czasie prześlado­wań komunistycznych, w czasie ograniczania swobód religijnych oraz mordowania Paste­rzy konieczna była pomoc Ludu Bożego. Tak też się stało, i wierni świadomi prawdziwych zagrożeń odpowiedzieli na wezwanie ówczesnego Prymasa, niosąc pomoc Kościołowi w potrzebie. Ruch PMK istnieje do dzisiaj włączając się w życie wielu parafii w całej Polsce. Szczególnie aktywna działaność PMK jest w diecezjach: częstochowskiej, poznańskiej i warszawskiej. W diecezji poznańskiej jest aktywne duszpasterstwo dzieci organizując w wielu parafiach spotkania w ciągu roku szkolnego oraz na poziomie diecezji rekolekcje zimowe i letnie.

W naszej parafii w Ludomach istniejemy od trzech lat angażując się we własny roz­wój duchowy przez modlitwę, spotkania formacyjne z kapłanem oraz rekolekcje wyjaz­dowe. Pragniemy pomagać każdemu bliźniemu poświęcając własny czas, pracę, a jeśli to konieczne środki materialne. Naszą troską i prawdziwą bolączką jest małe zaangażowanie ludzi młodych, których z radością powitamy w naszym gronie i przekażemy pasję pomocy innym. Spotkanie z Maryją i Jej Synem w drugim człowieku odkrywa przed nami radosne, pełne entuzjazmu i nadziei kroczenie drogą Bożych Przykazań. Być może mała liczba dzieci i młodzieży wynika z faktu, że Pomocnicy pracując w pokorze i cichości są mało wi­doczni dla Parafian. Stąd nasz list skierowany do Was Przyjaciele.

Obecny czas wzywa do szczególnego zaangażowania w sprawy Kościoła przez re­alną pomoc, ofiarowanie czasu i sił oraz jak zawsze przez pokutę i modlitwę.

Drogi Przyjacielu !

Jeśli rozumiesz o czym piszemy to znaczy, że ten tekst skierowany jest do Ciebie, do Twojej wrażliwości i ludzkiej empatii. Prosimy Ciebie o pomoc we wspólnej modlitwie i pracy dla bliźnich oraz wielkiej radości przebywania we wspólnocie.

Wspólnota Pomocników Matki Kościoła

przy parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Ludomach.

 

kontakt e-mail: pmk.ludomy@wp.pl

kontakt tel. 512250415

 

O grupie

Data dodania: 2012-02-18

         Grupa Pomocników Matki Kościoła (PMK), która działa w parafii św. Jana Chrzciciela w Ludomach zawiązała się jesienią 2010 roku. Jako oficjalną datę przyjmujemy 8 grudnia 2010 - w dniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. 
Jesteśmy grupą „rodziców” czyli osób dojrzałych lecz z pełną determinacją poszukujemy prawdziwych wartości zakorzenionych w Ewangelii. Bardzo cenimy sobie Eucharystię, próbując zgłębić Jej tajemnicę. Spotkania modlitewne i formacyjne nadają rytm naszej wspólnocie.
Ponieważ jesteśmy grupą POMOCNIKÓW tak też postępujemy, to jest nasz cel i sens istnienia wspólnoty. Komu pomagamy? W pierwszym rzędzie Kościołowi Świętemu, czujemy się odpowiedzialni za Kościół w Polsce oraz angażujemy się w bieżące życie parafii. Pragniemy pomagać osobom będącym w potrzebie, szczególnie w naszym otoczeniu.
Wspólnota PMK jest grupą o charyzmacie maryjnym ze szczególnym nabożeństwem do MB Częstochowskiej, lecz nie zapominamy o „naszej” Madonnie. Jesteśmy wyróżnieni faktem, iż możemy w każdej chwili stanąć przed obliczem MB Ludomskiej, przed wizerunkiem otoczonym żywym kultem od XVI wieku.
Jesteśmy grupą otwartą na ludzi chcących iść razem z nami w poszukiwaniu sensu bycia chrześcijaninem dążącym do Boga. Chętnie i z prawdziwym oddaniem pielgrzymujemy do miejsc szczególnie poświęconym Maryi co jest urzeczywistnieniem naszego podążania za Maryją z Maryją.

Akt oddania Maryi jest naszą codzienną modlitwą :

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!
Tobie poświęcam ciało i duszę moją. Wszystkie modlitwy i pracę, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełna swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, aby moja Rodzina, parafia i cała ojczyzna była rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.


Więcej

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
64-603 Ludomy 70, Archidiecezja Poznańska
wykonanie: e-parafia.net