Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
64-603 Ludomy 70, Archidiecezja Poznańska
Kalendarz parafialny
Foto galeria
Galeria
Stałe informacje


Nowenna do

M. B. Ludomskiej

Środa

……………………………

Msza św.

o powołania

Pierwszy Czwartek

……………………………

Modlitwy ku czci

św. Jana Pawła II

22 Dzień Miesiąca

Warto wiedzieć

Radio Emaus

Telewizja z wartościami

Rodzina rodzinie

 

Szybki kontakt

ludomy@archpoznan.pl

tel.: 67 283 61 14

 

Porządek Mszy Świętych
Msze Święte w dni powszednie:
godz. 18.00: poniedziałek, wtorek, środa i piątek
godz.8.00 czwartek; (Za wyjątkiem I czwartku miesiąca;)
W I czwartek Msza Święta o godz. 18.00
Msze Święte niedzielne:
sobota: godz.18:00
niedziela: godz. 8.30, 10.00, 11.30
Od niedzieli do czwartku Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym;
w piątek i w sobotę w kościele Pomocników Matki Kościoła
Kancelaria parafialna Kontakt
Grupy parafialne - Młodzież św. Jana Chrzciciela

ŚDM

Data dodania: 2016-09-08

Kilka słów o Światowych Dniach Młodzieży…

Kiedy w 2013 roku papież Franciszek ogłosił, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie bardzo się ucieszyłam. W miarę możliwości brałam też udział w przygotowaniach do tego wydarzenia. Im bardziej zbliżał się termin Światowych Dni Młodzieży, tym więcej osób pytało mnie „ Czy jedziesz do Krakowa?”. Moja odpowiedź brzmiała „Nie”. Główną przeszkodą jak mi się wtedy wydawało był mój wiek. Tak było do połowy kwietnia 2016.

Uczestnicząc w uroczystości z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski na stadionie w Poznaniu, poznałam „Ciupowiczów” czyli osoby niepełnosprawne i ich przyjaciół z Duszpasterstwa Akademickiego św. Rocha. Aby się więcej o nich dowiedzieć ,zajrzałam na ich facebookowy profil „Ciupa Wózkowicze”. Wówczas okazało się, że „Ciupowicze” koordynują w naszej archidiecezji wyjazd osób niepełnosprawnych na Światowe Dni Młodzieży i że jadą z nimi osoby starsze ode mnie. Skontaktowałam się więc z animatorką „Ciupy” i zapisałam się na wyjazd.

Od tej chwili, gdy w rozmowach pojawiał się temat Światowych Dni Młodzieży mówiłam, że ja też tam jadę. Wiele osób słysząc o moich planach bardzo się cieszyło i obiecywało wspierać mnie modlitwą oraz o nią prosiło. Im bliżej było terminu wyjazdu tym bardziej to przeżywałam. Z Poznania razem z „Ciupowiczami” oraz innymi pielgrzymami wyjechałam 24.07 tuż przed północą, a wróciłam 1.08 około drugiej w nocy. Podróż w obie strony odbyłam pociągiem . Naszą bazą noclegową była Szkoła Podstawowa im. J. Lelewela znajdująca się w okolicy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Oprócz nas mieszkali w niej pielgrzymi z Hiszpanii i jeszcze jedna grupa z Polski. Jeśli chodzi o jedzenie to składało się ono z otrzymywanego co dzień suchego prowiantu, wody oraz ciepłych posiłków, które dostawaliśmy w specjalnie oznaczonych punktach żywieniowych. W naszej szkole mieliśmy też możliwość zrobienia sobie kawy albo herbaty. Po mieście poruszaliśmy się pieszo lub bezpłatną komunikacją miejską, do czego upoważniały nas nasze identyfikatory. Pierwszego dnia pobytu dane mi było modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie w 2002 roku św. Jan Paweł II zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu. Tego dnia modliłam się również przy relikwiach św. siostry Faustyny oraz w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Pozostałe dni także wypełnione były modlitwą. Ich główne miejsce stanowił stadion Cracovii i naznaczone obecnością św. Jana Pawła II Błonia.

Na Błoniach uczestniczyłam w Eucharystii inaugurującej Światowe Dni Młodzieży, której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Także na Błoniach brałam udział w Liturgii Słowa i Drodze Krzyżowej pod przewodnictwem Papieża Franciszka. W przedostatnim dniu Światowych Dni Młodzieży razem z młodymi z całego świata uczestniczyłam w czuwaniu z Papieżem Franciszkiem na Campusie Misericordiae w Brzegach, a następnego dnia w Mszy św. Posłania.

W czasie tych wszystkich modlitewnych spotkań pamiętałam o moich bliskich i wszystkich, którzy prosili mnie o modlitwę. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym radosnym, pełnym wiary święcie młodego Kościoła. Każdego dnia doświadczałam wiele życzliwości od obcych, nieznanych mi osób. Gdy podczas Mszy św. na Błoniach mocno padał deszcz i przemokła mi kurtka pewna pani, której imienia nawet nie znam podarowała mi pelerynę. Podobnych gestów dobroci było wiele…

Trudno określić co z tego czego doświadczyłam podczas mojej pielgrzymki do Krakowa jest dla mnie najważniejsze. Wszystko pozostawiło w mojej duszy swój jedyny, niepowtarzalny ślad. Kończąc moje świadectwo pragnę podziękować moim rodzicom i przyjaciołom za wsparcie podczas mojej pielgrzymki na Światowe Dni Młodzieży. Dziękuję Wam za każdą modlitwę, każde dobre słowo oraz za wsparcie „techniczne”. Bóg zapłać !

Kinga

wstecz
Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela
64-603 Ludomy 70, Archidiecezja Poznańska
wykonanie: e-parafia.net